Apple’ın bugün yayınladığı basın açıklamasına göre 29 Nisan Cuma günü, iPad 2′nin bir çok ülke ile birlikte ülkemizde de satışına resmen başlanıyor. Tabii ülkemizde ki satışlar da ilk nesil iPad’de olduğu gibi Bilkom tarafından yapılıyor.

iPad 2′nin ülkemizdeki satış fiyatları da Bilkom‘un ilk nesil iPad satışında açıkladığı fiyatlara da çok yakın.


iPad 2′nin KDV dahil ülkemizdeki satış fiyatları 

iPad 2 ayrıca cuma gününden itibaren tüm Apple mağazalarında ve Bimeks, Darty, Electroworld, Mediamarkt ve Teknosa gibi zincir elektronik mağazalarında satışa sunulacakmış.

Ayrıca Apple bugün Beyaz iPhone 4 satışı ile ilgili de bir basın bülteni yayınladı. Buna göre yarından (28 Nisan) itibaren maalesef aralarında Türkiye’nin olmadığı birçok ülkede beyaz iPhone 4 satışı da başlıyor. Ülkemizde satışın ne zaman başlayacağı da belli değil.

“White models of iPhone 4 will be available in Austria, Australia, Belgium, Canada, China, Czech Republic, Denmark, Finland, France, Germany, Hong Kong, Ireland, Italy, Japan, Luxembourg, Macau, Netherlands, New Zealand, Norway, Singapore, South Korea, Spain, Switzerland, Sweden, Taiwan, Thailand, UK and the US, beginning Thursday, April 28 and in many more countries around the world soon.”

Basın bültenine göre de beyaz iPhone 4 fiyatları da siyahlar ile aynı olacakmış.

Kaynaklar: http://www.iphoneturkey.biz

 

Samsung’un önümüzdeki ay içerisinde çift çekirdekli yeni amiral gemisi Galaxy S2′nin kırpılmış mini versiyonunu satışa sunmaya hazırlandığı ortaya çıktı.

İngiliz operatörlerinden Three’nin envanter listesinde görünen, üst seviyede konumlandırılmış model Galaxy S2′yi büyük yahut pahalı bulanlar için biçilmiş kaftan.

Bilinen teknik özellikleri şöyle:

 • Android 2.3
 • 1.4 GHz hızında (muhtemelen tek çekirdekli) işlemci
 • 3.7-inç’lik (800 x 480) dokunmatik ekran
 • 5MP arka kamera+VGA ön kamera
 • 3G, Wi-Fi, Bluetooth bağlantıları; GPS
 • Wi-Fi bağlantısı paylaştırma özelliği

Önümüzdeki ay içerisinde satışa sunulması öngörülen modelin fiyatının ne olacağı belli değil ancak muhtemelen Nexus S ve benzeri günümüzün üst seviye modelleri ile benzer bir etikete sahip olur.

 

Kaynak :http://www.ceplab.com

Mar 172011
 

Apple ile ilgili haberlerin yayınlandığı Macerkopf adlı site Apple‘ın Nisan ayında iOS 5‘i duyuracağını iddia etti.

Sitenin iddiasının gerçek olup olmadığını anlamak için de 3 hafta bekleyeceğiz.

IOS5 ile  itunes un tek pc ile eşleşme zorunluluğu daha doğrusu tek pc den mp3 yükleme olayını kaldırsın artık …

 

HTC’nin, her ikisi de Windows Phone 7 işletim sistemi ile gelecek, biri fiziksel QWERTY klavye sahibi, iki yeni akıllı telefonu modeli daha görüntülendi.


Modellerden yukarıda görmekte olduğumuz sanal QWERTY sahibi olanının ismi HTC Ignite. Öncül bilgilere göre cihaz 3.7 inç’lik (800×480) dokunmatik ekran barındırıyor. İşlemcisi 800MHz gücünde, RAM ise 512MB büyüklüğünde. 5MP’lik bir kamera ile gelmesi beklenen cihazın öngörülen çıkış tarihi bu yılın ortaları.


Fiziksel QWERTY klavye ile gelecek olan bu modelin ismi de HTC Prime. Bilinen teknik özellikleri kuzeni ile aynı. Gerçi tahminimizce henüz belli olmayan detaylar da aynıdır. Özetle HTC birisi daha ziyade iş dünyasına yönelik olmak üzere WP7 tabanlı 2 kuzen çıkarmaya karar vermiş.

 

Kaynak : http://www.ceplab.com/

 

Android Market’in ülkemizde kullanıma açılması ertesinde, mağaza uygulamasının önyüklü biçimde geleceği ilk akıllı cihaz Acer’den.

Acer Liquid MT ismini taşıyan telefonun teknik özellikleri şöyle:

 • Android 2.2 ‘Froyo’ işletim sistemi+Acer 4.0 Breeze kullanıcı arayüzü
 • Qualcomm 7230 yongası (800MHz’lık Scorpion işlemci+Adreno 205 GPU)
 • 512 MB RAM/512 MB ROM
 • 3.6 inç’lik (480 x 800) kapasitif dokunmatik ekran
 • LED flaşlı 5MP’lik kamera (720p@30fps video kayıt)
 • MicroSD yuvası (+32GB)
 • 3G, Wi-Fi ve Bluetooth bağlantıları
 • Önyüklü Google uygulamaları, sosyal ağ havuzu uygulaması, DLNA desteği, Dolby Surround ses teknolojisi
 • 1500 mAh batarya

Önümüzdeki haftalarda ülkemizde satışa sunulması beklenen modelin fiyatı hakkında henüz bir bilgi sahibi değiliz.

 

 

Kaynak : http://www.ceplab.com/

 

Apple, tüm işlevleri tek bir cihazda toplamayı başarmış ve pazarı ele geçirmiş olabilir. Ancak Asus Iris, çok ciddi bir atlamayla iPad2′yi oyuncak sınıfına sokacağa benziyor.

Hologram teknolojisini evinize taşıyan Iris, ekranla sınırlı kalmayıp neredeyse çevrenizi değiştiriyor. Tepenizde cıvıldayan kuşlarla uyanmak ister misiniz? Ya da elinizdeki tableti çekerek uzatmak veya sıkıştırarak küçültmek? Bu garip teknoloji sayesinde Isis bir saat, bir telefon hatta bir PC ekranına dönüşebiliyor, birkaç Isis bir araya geldiğinde interaktif bir ekranı ortak olarak kullanmanıza olanak tanıyor.

İlk videoyu izlemeniz şiddetle tavsiye edilir. İkinci videoda ise Asus Tasarım Merkezi baş tasarımcısı Hunter Luo ile yapılan röportaj yer alıyor. Isis yakında dünyamızı değiştirecek.

Kaynak :http://www.hardwaremania.com

iOS 4.3 yayımlandı

 mobil cihazlar  Yorumlar Kapalı
Mar 102011
 

Apple, mobil işletim sisteminin 4.3 sürüm numaralı son versiyonunu yayımladı. Eğer iPhone (4 ve 3GS), iPod Touch (3G  ve 4G) veya iPad sahibiyseniz, cihazınızı iOS 4.3′e yükseltmek için yapmanız gereken tek şey bilgisayara bağlayıp iTunes üzerinden yeni güncellemeleri kontrol etmek.

Hot Spot (Kişisel Erişim Noktası)

iPhone sahiplerinin bir süredir heyecanla beklediği özelliklerin başında Hot Spot özelliği geliyor. Bu özellik sayesinde iPhone’umuzdaki 3G bağlantısını, çevremizdeki 5 cihaza kadar WiFi üzerinden (Kablosuz Ağ ile) dağıtabiliyoruz. Böylece herhangi bir USB Modem (VINN, Jet Modem ya da VODEM) olmdan da dizüstü bilgisayarlarımız ve iPad’lerimiz internete bağlanabiliyor.

Ne yazıkkı  bu özellik  sadece iPhone 4 kullanıcıları için…

iOS 4.3 ile birlikte gelecek en önemli yeniliklerden biri normalde masaüstü Safari tarayıcısında yer alan Nitro JavaScript motorunun mobil platforma eklenmesi. Bu geliştirme ertesinde Safari’nin JavaScript performansının kimi durumlarda ikiye kadar katlandığı belirtiliyor

iPad’in Yön Kilidi

Bildiğiniz gibi iPad’in sağ tarafında bulunan yön kilit tuşu, Apple’ın iOS güncellemeleri sonrasında sessize alma özelliği olarak değiştirilmişti. Çok fazla tepki alan bu değişiklik sonrasında, şimdi Apple bu tercihi kullanıcıya bırakıyor.

Artık bu tuşun işlevini biz belirleyebiliyor, ister yön kilidi, istersek de sessize alma tuşu olarak kullanabiliyoruz.

iPhone sahiplerinin muhtemelen bileceği üzere iTunes Ev Paylaşımı özelliği sayesinde bilgisayarımızdan iOS tabanlı cihazımıza müzik veyahut filmlerin akışını sağlayabiliyoruz. iOS 4.3 ile birlikte gelen bir diğer yeni özellikse AirPlay özelliğinin 3. partilere açılımının gerçekleşmiş olması.

© 2016 Bilişimciler Suffusion theme by Sayontan Sinha