Samsung, düzenlediği basın toplantısı dahilinde merakla beklenen çift çekirdekli yeni amiral gemisi Galaxy S II i9100′e dair hemen tüm detayları paylaştı

İlk olarak modelin Mayıs ayı başından itibaren küresel bazda satışa sunulacağını belirtelim. Bu arada küresel derken, hakikaten küresel. Çünkü en az 120 ülkede birden başlanacak satışına. Ki bunların arasında doğal olarak ülkemiz de bulunuyor. Hatta bence asıl merak uyandıran nokta nerelerde satılmayacağı.

Çıkışlar %100 eşzamanlı olmamakla birlikte birbiri ardına peşisıra gelecek. Örneğin İngiltere’de 1 Mayıs itibarı ile satılmaya başlanacağı kesin, muhtemelen en geç bir hafta, 10 gün içerisinde de diğer tüm ülkelerdeki yerini alır. Yine Samsung’un bilgilendirmesine göre toplam 140 farklı operatör üzerinden satışı yapılacak yeni Galaxy’nin.

Bugün itibarı ile anavatan olan G. Kore’de tüm büyük operatörler tarafından satışa sunulan Galaxy S II’nin fiyatı yuvarlak 530 avro. Ki bunun anlamı Galaxy S’in çıkış fiyatından 60 avro daha ucuza gelmesi.

Temmuz 2010′daki çıkışında bu yana geçen süre içerisinde toplamda 14 milyon adetlik bir satış miktarına erişen Galaxy S ile yakaladığı başarıyı korumaya çalışacak olan Samsung’un Galaxy S II için en az 10 milyonluk bir satış öngörüyor.

 

Kaynak : http://www.ceplab.com

 

Merhabalart

 İnternet  Yorumlar Kapalı
Nis 032011
 

Yeni yayın döneminde birlikteyiz.

Mar 292011
 

Apple’ın yeni nesil işletim sistemi iOS 5, geçmiş senelerde olduğunun aksine bu defa yaz başına yetişmeyebilir.

TechCrunch’ın haberine bakılırsa yeni iOS sürümü sonbahardan önce yayımlanmayacak bu kez. Bunun bir sonraki iPhone’un çıkışına etki yapıp yapmayacağı ise henüz muğlak. Gerçi bildiğimiz gibi yeni iPhone’un erteleneceğine yönelik söylentiler bir süredir beri konuşulmakta ama tabii kesinleşen bir durum yok ortada. Eğer denildiği gibi iOS 5 ertelenirse Apple da ya iPhone’unu iOS 5′in çıkışına saklar ya da bir diğer ihtimal iOS 4 ile sürüp sonra güncellemeye gider. Ki zaten başka bir şık da mevcut değil.

Bu arada iOS 5′in majör sürüm olacağı notunu da düşmeyi unutmayalım. Yani köklü değişiklik ve geliştirmeler barındıracak içerisinde. Ki bunların içerisinde de en önemlisi bulut tabanlı servislere belirgin biçimde ağırlık verilecek olması. Şimdilik bilindiği kadarıyla ‘Music Locker’ ve ‘Find my Friends’ gibi servislerin yeni iOS’a entegre edileceğine kesin gözüyle bakılıyor. Keza bu özellikler takip edenlerin bileceği gibi yaz aylarında gelecek yeni Mac OS X (Lion) sürümüne ile de bütünleşik olacak.

Velhasıl henüz bu gelişmelerin hiçbirinin Apple tarafından resmi ağızdan onaylanmadığını hatırlatalım

 

Kaynak : www.ceplab.com

Mar 292011
 

Haziran 2007 yılında çıkan ilk iPhone (2G) modelinden beri her senenin Haziran ayında yeni modelini satışa sunmayı adet edinen Apple, bu defa geleneği bozabilir.

 

Pazar araştırma ve analiz firmalarından FBR Capital Markets’in analizcilerinden Craig Berger’in iddiasına göre, Apple bir sonraki iPhone’u bazı sebeplerden ötürü Haziran ayı yerine Eylül ayında satışa sunacak. Businessinsider’ın aktardığı habere göre, bu sebeplerin başında Apple’ın bazı yonga sağlayıcılarına henüz siparişleri vermeye başlamamış olması geliyor. Keza görüntü sensörünün de kimden sağlanacağı henüz tam olarak kesinleşmiş değil Berger’e göre. iPhone 4′te olduğu gibi yine Omnivision’ın tek başına tedarikçi olması ihtimali yüksek olsa da, bir diğer seçenek ise siparişlerin Sony ile Omnivision arasında paylaştırılması olarak gösteriliyor. Keza dokunmatik panel ve kılıf tedarikçilerinin de halen hazırlıklarını tamamlamamış olmaları da bu olası öteleme kararının sebeplerinden bir diğeri.

Berger’in aldığı duyumlardan hareketle oluşan kanısı bu yönde olsa da tabii ki  henüz ortada kesin olan birşey olmadığının altını da önemle çizelim.

 

Kaynak : www.ceplab.com

 

Windows işletim sisteminin Dos 5.0′dan Windows 7′ye bir yolculuk

Mar 172011
 

Apple’ın global pazarlama biriminin başındaki isim Philip Schiller beyaz iPhone 4′ün bu bahar piyasada olacağını Twitter’da açıkladı.

Bu, beyaz iPhone ile ilgili dördüncü haberimiz, artık söylenti olmaktan öte kesin bilgiler içeren ilk haber. Apple’ın global pazarlama biriminin başındaki isim Philip Schiller’ın bir Twitter kullanıcısının sorusuna verdiği yanıtta yer alan ifadelere göre yeni beyaz iPhone baharda piyasada olacak. Geçtiğimiz Ocak ayında BestBuy ve Vodafone Almanya’nın envanter sistemlerine kendisini gösteren beyaz iPhone 4 için Best Buy’ın envanter sisteminde görülen tarih Şubat sonuydu. Engadget’ın tespit ettiği ve Vodafone’un satacağı beyaz iPhone 4 için bir tarih dile getirilmezken Apple’dan gelen açıklamayla tartışmalar son buldu. Ancak bu açıklama başka tartışmaları da başlatacak türden bir açıklama. Zira hem iPhone 5 ile beyaz iPhone 4 arasındaki çıkış süreleri çok kısa, hem de Apple’ın iPhone 4 gibi bir ürününün bir varyantını Twitter üzerinden duyurmasına hiç alışık değiliz.

 

Kaynak : http://www.computerworld.com.tr

 

Motorola’nın Android tabanlı Droid ailesinin bu yıl içerisinde satışa sunacağı yeni üst seviye modellerinden birisi daha görüntülendi.


Droid 3 ismini taşıyacak olan akıllı gördüğümüz üzere kızaklı form yapısının altında 5 satırlık bir QWERTY klavyeye yer vermiş. Yani selef Droid’lere kıyasla 1 sıra daha büyütmüş klavyeyi. Keza ekranda da iyileştirme mevcut. Droid 2′nin 3.7-inç’lik (854 x 480) ekranı gitmiş yerine 4-inç’lik ve qHD destekli yani 960 x 540 piksel çözünürlüğünde bir ekran gelmiş. Tabii ki yine kapasitif formda ve çoklu dokunmatik destekli.

Bu arada zannedersek görüntüden anladığımız kadarıyla selefe kıyasla biraz da incelmiş cihaz. Kenarlarda HDMI ve mikroUSB yuvaları mevcut. İşlemci çift çekirdekli muhtemelen Nvidia Tegra 2. İşletim sistemi ise Android’in henüz çıkmayan 2.4 sürümü. Diğer teknik detaylar henüz belli değil ama bu bilgilerden hareketle günümüzün tüm üst seviye özelliklerine sahip olur diyebiliriz rahatça.

Kaynak : http://www.ceplab.com

Mar 142011
 

Jailbreak iPad 2′yi erken vurdu.

Jailbreak grubu Comex’in Twitter hesabında yayınladığı görüntü iPad 2′nin Jailbreak kurbanı olduğunu gösterdi. Cydia üzerinden çalışan iPad 2, Jailbreak uygulanmış iPad, iPhone ve iPod Touch’lar ile uygulama alışverişi yapabiliyor.

 

Şubat ayında RC sürümü ile kullanıcıların testine sunulan Internet Explorer 9‘un resmi sürümü 14 Mart’da kullanıcıları ile buluşacak.  Mozilla Firefox ve Google Chrome’a karşı hızla itibarını kaybeden Internet Explorer yeni sürümüyle eski kullanıcılarını yeniden kazanmak istiyor. Internet Explorer 9, her sekme için ayrı çalışan ActiveX denetimi, tarayıclar için standart haline gelmiş HTML5 kodlarını, daha hızlı Javascript motorunu bünyesinde barındıracak. Ayrıca yeni arayüzü, sayfaların direk çözümlenmesi için grafik işlemcisi de IE9 ile birlikte çalışacak.

 

Kaynak :http://www.hardwaremania.com

 

bizdehesapli.com ürün sayısını artırdı hesapli alışverişin adresi www.bizdehesapli.com

AIRTIES ACER, ASUS , HP , CANON ,CREATIVE, AVERMEDIA ,A4-TECH, LEXMARK, TOSHIBA  daha bir çok marka hepsi www.bizdehesapli.com ’da

 

 

© 2016 Bilişimciler Suffusion theme by Sayontan Sinha